• PROJEKT EDUKACYJNO-HISTORYCZNY

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu edukacyjno – historycznego pt. „Częstochowscy Żołnierze Wyklęci. Zapomniani bohaterowie: Stanisław Sojczyński „Warszyc”, Stanisław Lisiecki „Jaguar” i inni...”. Patronat nad projektem objęli: poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Lidia Burzyńska. Partnerem została Delegatura w Częstochowie - Kuratorium Oświaty w Katowicach. Organizatorem projektu jest Urząd Gminy Przystajń, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim oraz Stowarzyszenie „Solidarność i Niezawisłość”.

• POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE

12 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych Zawodach Strzeleckich ,,Tarcza Wyklętych” organizowanych na strzelnicy wirtualnej w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku. Celem zawodów było uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych, kształtowanie postaw patriotycznych oraz popularyzacja wśród młodzieży wiedzy dotyczącej strzelectwa wojskowego i sportowego. Zawody w strzelaniu do tarczy na dystansie 25 m były rozgrywane z wykorzystaniem strzelnicy wirtualnej w następujących konkurencjach:

• POMÓŻMY SZYMONOWI !

W naszej szkole odbyła się seria akcji charytatywnych zorganizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski, które miały na celu pomoc choremu na nowotwór Szymonowi Gabrysiakowi z Iwanowic Małych. Akcje polegały na sprzedaży słodkich wypieków, tostów oraz musów owocowych. Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pysznych wypieków oraz tostów oraz wszystkim, którzy wsparli nasze działania. Udało nam się zebrać 760 zł. To piękny przykład wspólnoty, która razem działa na rzecz dobra innych!

• TENIS STOŁOWY - DUŻY SUKCES !

19 marca w hali Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Częstochowskiego SZS szkół podstawowych rocznika 2010-2009 w tenisie stołowym. W rywalizacji dziewcząt i chłopców startowało po 6 zespołów.
            Drużyna dziewcząt z naszej szkoły, zajęła wysokie 2 miejsce. Gratulujemy!
            Wyniki turnieju:
            Dziewczęta:
            1. SP 1 Kłobuck
            2. SP Złochowice – drużyna w składzie: Wiktoria Macherzyńska, Lena Żurek
            3. SP Lelów
            4. SP 36 Częstochowa
            5. SP Dąbrowa Zielona
            6. SP 13 Częstochowa

• WIZYTA W SEJMIE RP

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 kwietnia 2024r. Przewodnik przedstawił nam podstawowe zasady funkcjonowania i organizacji polskiego parlamentu. Starsi uczniowie mogli również zwiedzić Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Warszawie.

• BĘDZIEMY W RADIU !

@bycjakignacy

Pani redaktor Gabriela Kaczyńska odwiedziła Szkołę Podstawową imienia Juliana Tuwima w Złochowicach w ramach nagrania audycji “EKO-RANEK” emitowanej na antenie Polskiego Radia Katowice. W trakcie wizyty przeprowadzono nagranie audycji związanej z kołem doświadczalnym Eureka i jednym z tematów projektu “Być jak Ignacy” - elektryczność i jej powstawanie. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie mogą poszerzać swoją wiedzę na temat nauki i świadomie podejść do kwestii związanych z ochroną środowiska. Audycja miała na celu edukowanie i inspirację dzieci w zakresie ekologii oraz prawidłowych zachowań ekologicznych. Pani redaktor rozmawiała również z uczniami na temat projektu „Być jak Ignacy” oraz na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

• WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 1.

W ramach realizacji działań „Programu dla szkół” i zbliżającej się Wielkanocy zorganizowano w klasie I warsztaty kulinarne. Uczniowie wykonywali potrawy z jajek oraz poznali ich właściwości zdrowotne. Warsztaty rozpoczęły się od ułożenia przez dzieci Jajka Kolumba. Po degustacji potraw kontynuowana była dyskusja na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz znaczenia regularnego spożywania jajek w diecie. Warsztaty wielkanocne okazały się być nie tylko zabawną aktywnością dla dzieci, ale również edukacyjnym doświadczeniem.

• WARSZTATY EKOLOGICZNE W KLASACH 1-3

22 marca odwiedził nas Pan Przemysław Sławuta reprezentujący firmę GREENHOUSE z warsztatami dotyczącymi energii odnawialnej. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii elektrycznej. Po prezentacji modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej dzieci samodzielnie sprawdzały ich działanie - świeciły lampkami za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, wprawiały w ruch wiatrak, używając mini paneli fotowoltaicznych. Dla naszych uczniów były to bardzo wartościowe i pouczające warsztaty.

• Dane redaktora BIP:

Małgorzata Sławuta