• KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w Wojewódzkim projekcie edukacyjnym Klub Zdrowego Przedszkolaka. Podjęte działania propagowały prawidłowy rozwój dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia. Działania  wzbogaciły wiedzę z dziedziny zdrowia, wykształciły u dzieci postawę prozdrowotną, umożliwiły nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych. W okresie od października do maja przedszkolaki brały czynny udział w różnorodnych zajęciach, podczas których poznawały m.in. walory odżywcze i zdrowotne owoców, warzyw oraz mleka w diecie. Wspólnie z dziećmi przygotowywaliśmy zdrowe jedzenie z użyciem dużej ilości warzyw i owoców. Dzieci poznały „piramidą zdrowego żywienia”. Brały udział w zajęciach z aktywności fizycznej. Codziennie miały przeprowadzaną gimnastykę poranną, każdego dnia brały udział w zabawach ruchowych, często przebywały  na świeżym powietrzu. Wyrabiano również wśród dzieci potrzebę i nawyki dbania o higienę rąk. Przedszkolaki zapoznały się także z tematem bezpiecznego opalania się. Podczas wyjść do ogrodu przedszkolnego w okresie jesiennym, a następnie wiosennym zwracano uwagę na nakrycie głowy u dzieci oraz unikanie zbyt długiego siedzenia na słońcu. Przeprowadzono również zajęcia na temat rodzajów dymów oraz ich unikania, zwłaszcza dymu papierosowego. Przygotowano również gazetki informacyjne dla rodziców. Podczas wszystkich w/w działaniach wykorzystano przesłane przez PSSE  w Kłobucku materiały pomocnicze, informacyjno-edukacyjne w formie plakatów, ulotek, kolorowanek, piosenek.