Edukacja wczesnoszkolna
- 13.12.2024 12:36
Zadania dla uczniów klas I-III
Świąteczne zadania
Rozwiąż zamieszczone zadania. Wydrukowaną kartę pracę oddaj swojej wychowawczni. Miłej zabawy!
Na karty pracy czekamy do 10 stycznia 2025 r.
Wychowawcy klas I-III
Zakładka do książki
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. “Zimowa zakładka do książki”. Zadanie jest bardzo proste – wystarczy zaprojektować i wykonać fajną, miłą dla oka i oryginalną zakładkę do książki, którą potem z dumą będzie można przekładać strony ulubionej lektury.
Na konkurs można zgłosić maksymalnie jedną pracę wykonaną samodzielnie, która powinna mieć postać zakładki do książki i spełniać swoją użyteczną rolę. Kształt pracy i technika jest dowolna. Użyte materiały nie mogą brudzić i niszczyć książki.
Prace konkursowe należy składać do wychowawców klas I-III.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 lutego 2024r. Prace konkursowe można będzie oglądać na korytarzu w starej szkole.
Gorąco zapraszamy do zabawy!
Wychowawcy klasy I-III
Zadania logiczne
Oto kilka zadań logicznych, któych rozwiązanie będzie dla Ciebie na pewno wspaniałą zabawą.
Powodzenia!
Wychowawcy klas I-III
Rebusy
Zachęcamy do rozwiązania poniższych rebusów.
A może Ty również stworzysz swój rebus?
Wychowawcy klas I-III
Bezpieczne ferie
Przed nami ferie zimowe. Zapoznaj się z poniższym plakatem, na którym zaprezentowane są zasady bezpiczeństwa podczas zimowego odpoczynku.
W broszurze znajdzie infomację o tym jak bezpiecznie i aktywnie spędzić czas podczas nadchodzących ferii.
Broszura_ferie_krzywe_A5_3mm_spad__24112023__920047_1390947_pdf.pdf
A może po aktywnych zabawach na świeżym powietrzu będziesz miał ochotę pokolorować?
Życzymy wszystkim naszym uczniom bezpiecznych, aktywnych i radosnych ferii!!!
Wychowawcy klas I-III
17 lutego - Dzień Kota
Światowy Dzień Kota obchodzony jest głównie w Polsce i we Włoszech. Celem święta jest podkreślenie roli kotów w życiu człowieka oraz propagowanie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom. W tym dniu warto rozwiązać kilka ciekawych zadań związanych z naszymi ulubionymi pupilami.
Życzymy przyjemnej pracy:)
Wychowawcy klas I-III
Eksperymenty
Eksperymenty to świetny sposób na zabawę jesienią i zimą, gdy większą część dnia spędzamy w domu. Jak wcielić się w małych chemików? Oto proste doświadczenia, które możecie wykonać w domu.
1.Dwukolorowe słoiki
Za pomocą tego eksperymentu nauczycie się, że używając jedynie kilku podstawowych kolorów, można uzyskać wiele nowych. Przygotuj małe słoiczki, wodę, barwniki spożywcze i olej. Każdy słoik wypełnijcie do połowy wodą i dodajcie kolor, a drugą połowę olejem, po czym również dodajcie kolor. Nawet jeśli potrząśniecie słoikiem i kolory wymieszają się na moment, po chwili wrócą na swoje miejsce. Niesamowite, prawda?
2. Kolorowa sól
Czy sól musi być zawsze krystalicznie biała? Niekoniecznie! Wystarczą barwniki i pipeta, a sól może w niesamowity sposób zmieniać barwy. Przygotuj duże płaskie naczynie, na które wysypiecie sól. Za pomocą pipety nakładaj barwniki na kryształki i podziwiać, jak sól zmienia kolor.
3. Samorosnący balon
Dmuchanie balona wymaga nieco wysiłku, a okazuje się, że może on zwiększać się zupełnie samodzielnie? W jaki sposób? Przygotujcie balony, butelki, ocet winny i sodę oczyszczoną. Do balonów wsypcie nieco sody, a do butelek wlejcie ocet. Nałóżcie balony na butelki i czekajcie, aż zaczną same rosnąć, wypełniając się powietrzem z butelek.
4. Tęczowe cukierki
To jedno z bardziej spektakularnych, a jednocześnie prostych doświadczeń. Dzieci je uwielbiają! Za pomocą kilku cukierków i odrobiny wody możemy uzyskać piękną, kolorową tęczę. Wystarczy ułożyć naokoło talerzyka cukierki typu lentilki i zalać je wodą. Po chwili kolorowa woda zacznie spływać, tworząc piękną tęczę z cukierków.
5. Magia na talerzu
W tym eksperymencie zobaczycie, jak pięknie kolory mogą się mieszać, przemieszczać i tworzyć wyjątkową mozaikę. Przygotuj biały talerz, barko barwniki spożywcze, płyn do mycia naczyń, mleko i patyczek do czyszczenia uszu. Wlejcie odrobinę mleka na talerz i zróbcie na nim kolorowe plamki z barwników. Zamoczonym w płynie do naczyń patyczkiem przesuwajcie po talerzu, „malując” niepowtarzalne mozaiki.
6. Wulkan
By wykonać eksperyment z wulkanem, wystarczy wsypać do słoika sodę oczyszczoną (2 łyżeczki) i wlać do niego łyżkę płynu do mycia naczyń. Dla ciekawszego efektu można dodać kilka kropli barwnika spożywczego. Następnie wystarczy wlać ocet i obserwować efekt. Słoik koniecznie postawcie na tacy!
7. Ruchome piaski
Aby wykonać eksperyment z ruchomymi pisakami, wystarczy wymieszać szklankę mąki kukurydzianej z 100 ml wody. Masa powinna być gęsta, ale lejąca (w razie czego należy dodać więcej mąki lub wody). Świetną sensoryczną zabawą będzie poszukiwanie małych zabawek w ruchomych pisakach.
8. Tornado w butelce
Tornado w butelce to niezwykle efektowny eksperyment, który wykonacie za pomocą tylko trzech składników. Do butelki należy wlać wodę i dodać ok. 2 łyżek płynu do naczyń. Dla ciekawszego efektu można dodać brokat. Teraz wystarczy dobrze zakręcić butelkę. Trzymając za zakrętkę, energicznie kręć nadgarstkiem, tak by wprawić butelkę w ruch obrotowy, następnie odstawić. Efektowne tornado gotowe!
9. Lampa lawa
Domowy eksperyment lampa lawa jest bardzo prosty i efektowny. Wystarczy butelkę napełnić w 3/4 olejem, a resztę uzupełnić wodą. Dla ciekawszego efektu koniecznie należy dodać kilka kropli barwnika. A teraz czas na magię – wystarczy po kawałku dodać tabletkę musującą. Efekt zachwyci każdego!
Mamy nadzieję, że wykonanie eksperymentów nie było trudne.
Wychowawcy klas I-III
Dzień Żaby - 29 lutego
To święto, które wypada 29 lutego, a więc raz na cztery lata. Tym bardziej żal je przegapić. Najhuczniej jest obchodzone w USA, gdzie z okazji Dnia Żaby odbywa się wiele imprez. Żaba nie bez powodu ma swoje własne święto - spełnia ważną rolę w ekosystemie oraz jest symbolem szczęścia.
Zachęcamy do wykonania prostych zadań, któych głównym bohaterem jest żabka.
Zachęcamy również do obejrzenia filmu:
Życzymy szczęścia w Dniu Żaby!
Wychowawcy klasy I-III
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły
Navigácia