Szanowni Państwo,
W związku z organizacją XVI Biegów Familijnych "Biegać każdy może", w dniu 22 maja 2022r. (niedziela), ulica Zielona zostanie wyłączona z ruchu w godzinach od 17.40 do 19.30.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
Szanowni Państwo,
W związku z organizacją XVI Biegów Familijnych "Biegać każdy może", w dniu 22 maja 2022r. (niedziela), ulica Zielona zostanie wyłączona z ruchu w godzinach od 17.40 do 19.30.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
Informujemy, że Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima w Złochowicach organizuje bezpłatną zbiórkę elektrośmieci w ramach akcji „Dzieci zbierają elektrośmieci”. W dniach 23 – 31 maja bieżącego roku niepotrzebny sprzęt należy dostarczyć własnym transportem na plac szkolny i złożyć w wyznaczonym miejscu. Zbieramy: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD, baterie itp. Szczegółowy spis zbieranych elektrosmieci jest dostępny na stronach internetowych:
spzlochowice.edupage.org oraz dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
Dzięki zbiórce szkoła może wzbogacić się o sprzęt sportowy lub biurowy.
Organizatorzy
To już XIV edycja powiatowego konkursu plastycznego, której przedmiotem było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej dowolnym wierszem Juliana Tuwima. Konkurs miał na celu promowanie twórczości Juliana Tuwima, rozwijanie u dzieci zainteresowań poezją polską, wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną. Różnorodne techniki i pomysły wykonania prac plastycznych, pokazały, w jak odmienny sposób dzieci interpretują wiersze. Z prac wyraźnie przebijały emocjonalność oraz dziecięca fantazja w kreowaniu poetyckiego świata.
Niezależna komisja w składzie:
Pani Zofia Trzepióra – Noga – artystka malarka, poetka i Pani Małgorzata Najman – nauczyciel wychowania przedszkolnego w SP Złochowice po uważnej analizie oraz ocenie prac plastycznych, zgłoszonych przez SP w Iwanowicach Dużych, SP w Wilkowiecku, SP w Złochowicach, SP w Pankach, SP w Aleksandrowie - postanowiła przyznać następujące miejsca:
Wyniki konkursu:
I miejsce – Kornelia Musiał, SP Wilkowiecko
II miejsce – Lena Drzazga, SP Bór Zajaciński
III miejsce – Natalia Kopacz, SP Złochowice
Wyróżnienia: Amelia Brzęczek, SP Panki
Milena Małecka, SP Aleksandrów
Julia Kędziora, SP Złochowice
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jednocześnie pragniemy podziękować pozostałym uczestnikom za podjęty trud i rozwijanie swojej aktywności twórczej.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, których fundatorem był Urząd Gminy w Opatowie oraz Starostwo Powiatowe w Kłobucku – dziękujemy bardzo.
W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Akademię przygotowały klasy:
I i VIII przy współpracy chóru szkolnego, prezentując montaż słowno – muzyczny.
Młodsi koledzy, którzy nie znają dobrze historii naszego kraju, mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne dla Polski było to wydarzenie.
Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze
i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń.
Uczniowie klasy II wraz wychowawcą Bożeną Konieczko uczestniczyli w dniu 26 kwietnia w spotkaniu z Panią Agnieszką Frączek. Dzieci były zachwycone, kiedy autorka z pasją i poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek. Pisarka chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Na spotkaniu była możliwość otrzymania autografu oraz zakupienia książek autorki. Serdecznie dziękujemy Paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatowie za zaproszenie na wspaniałe spotkanie autorskie.
Dzień Ziemi obchodzony co roku 22 kwietnia jest okazją do zastanowienia się nad wpływem działalności człowieka na los naszej planety.Dzień Ziemi jest wspaniałą okazją, by podjąć każdy temat dotyczący problemów związanych ze środowiskiem i działaniami na jego rzecz. Dlatego w szkole przeprowadzamy różnego rodzaju akcje, których celem jest propagowanie postaw ekologicznych wśród naszych uczniów. W tym roku, nasi uczniowie również włączyli się w tegoroczną akcję proekologiczną.
W klasach IV – VIII zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem: ,,Przywróćmy naszą Ziemię!’’ Młodzież zaprezentowała bardzo ciekawe prace wykonane różnymi technikami. Młodsi uczniowie zmagali się
z łamigłówkami, quizami i grami o tematyce ekologicznej. Oglądali ciekawą bajkę ekologiczną i projektowali własną ekologiczną torbę.
W ramach akcji proekologicznej, w naszej szkole pojawiła się w widocznym miejscugablota tematyczna i wystawa prac plastycznych naszych uczniów.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w nasze działania na rzecz ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że podjęte inicjatywyprzyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej naszej młodzieży, a co za tym idzie do dużej dbałości o stan środowiska naturalnego.
Uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcami uczestniczyli w dniach 19 – 23 kwietnia w obozie językowym w Kotlinie Kłodzkiej. Motywem przewodnim wycieczki była nauka języka angielskiego, ale innych atrakcji również nie zabrakło. W górzystej scenerii podziwialiśmy piękno ojczystej flory i fauny, jak również zwiedzaliśmy obiekty historyczne w Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej.
W malowniczej miejscowości Międzygórze, która jest architektoniczną perłą Sudetów spędzaliśmy czas owocnie.Otoczeni piękną przyrodą zgłębialiśmy tajniki języka angielskiego w ramach programuEuroWeek. Program ten jest międzynarodowym przedsięwzięciem, które zapewnia wysokiej jakości, intensywne szkolenia.Rozwijają one zdolności komunikacyjne w języku angielskimoraz integrację wielokulturową budującą przyjaźni pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych.
Było cudnie! Oto fotorelacja z naszego obozu.
Ostatniego dnia przed Wielkanocną przerwą świąteczną odbyło się w naszej szkole okolicznościowe przedstawienie pt. „Wielkanocne tradycje i zwyczaje” przygotowane przez klasę III i dzieci z grupy 5-latków. Na spektakl składały się recytacje wierszy o tematyce świątecznej oraz piosenki, które znakomicie wprowadziły widzów w piękny czas Wielkanocy. Aktorzy przypomnieli nam o świątecznych potrawach i tradycjach. Takie przedstawienia w okresie przedświątecznym to zawsze miłe akcenty naszego szkolnego życia. Pozwalają lepiej poczuć klimat Wielkanocy i uczą, że tradycje należy pielęgnować, ponieważ istnieje od setek lat.
Spektakl Wielkanocy mogły zobaczyć również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Koła Emerytów, które potwierdziły, że w naszej miejscowości zaprezentowane zwyczaje ciągle są kultywowane i pielęgnowane.
W szkole pojawiła się Różowa Skrzyneczka. Różowa Skrzyneczka to oddolna inicjatywa walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Jej celem jest działanie na rzecz powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.
Wielkanocne święta są zawsze okazją do wielu ciekawych przedsięwzięć. Jednym z nich był zorganizowany 13 kwietnia w klasie II Klasowy Konkurs ,,Kurczątko poznaje zwyczaje wielkanocne". W konkursie brały udział trzy drużyny: Kurczakowo, Pisankowo i Dyngusowo. Wszystkie zespoły wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w wykonywaniu poszczególnych zadań. Wspólna praca dostarczyła dzieciom świetnej zabawy, była również doskonałym sposobem na ich edukację. To praktyczne zajęcia poznawania zwyczajów i tradycji tych pięknych świąt. Wychowawca klasy p. Bożena Konieczko dziękuje rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego konkursu.
W dniu 5 kwietnia w naszej szkole odbył się ,,Kiermasz wielkanocny". Rękodzielnicze dzieła przygotowali nauczyciele, rodzice i uczniowie. Można było podziwiać piękne stroiki, bogato zdobione jajeczka, koszyczki, zajączki i kartki wielkanocne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu oraz tym, którzy zakupili świąteczne ozdoby.
11 kwietnia, na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy dla młodzieży,,CzekoladoweWarsztaty’’, bo która z naszych pociech nie kocha takich pyszności.
W trakcie zajęć uczniowie degustowali mleczną czekoladę do picia, poznali smak ciemnych, wytrawnych czekolad oraz mieli niepowtarzalną okazję degustacji naturalnej różowej czekoladyz rubinowego ziarna kakaowca. Najbardziej kreatywną częścią warsztatówbyła praca nad własną tabliczką czekolady
w kształcie serca. Uczestnicy warsztatów samodzielnie dekorowali czekoladę według własnej koncepcji owocami liofilizowanymi, bakaliami i kolorowymi posypkami. Wszyscy młodzi cukiernicy zabrali czekolady ze sobą
we własnoręcznie przygotowanym opakowaniu.Słodkości mogą być doskonałym prezentem dla Kogoś Wyjątkowego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom warsztatów. Było naprawdę wesoło, pysznie i oryginalnie!
W ostatnim czasie powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne i wiosenne. Uczniowie starszych klas odkrywali swoje talenty plastyczne i zamienili się w prawdziwych artystów. Zrobili śliczne palmy wielkanocne, Marzanny, pisanki w rozmiarze XXL oraz inne dekoracje świąteczne. Gratulujemy pomysłów !
Uczniowie klasy III spotkali się na popołudniowych zajęciach, podczas których poznawali tradycje wielkopostne i wielkanocne. Celem projektu było poznanie zwyczajów świątecznych związanych z Wielkanocą, rozwijanie twórczego myślenia, kreatywności i wyobraźni dzieci. W nawiązaniu do obchodzonego niedawno Dnia Teatru, dzieci mogły zapoznać się spektaklem teatralnym, który poruszał tematykę związaną z folklorem. Następnie uczniowie wykonali palmę wielkanocną, gaik i kurka wielkanocnego, które ściśle są związane z lokalnym folklorem okresu wielkanocnego.
Uczniowie klas I-III bacznie obserwują otaczającą przyrodę, która jest inspiracją dla nich do tworzenia pięknych pracy plastycznych. Podczas zajęć lekcyjnych i zajęć świetlicowych powstają ciekawe wytwory artystyczne naszych młodych twórców. Tym razem prezentujemy wiosenne dzieła sztuki.
Uczniowie klasy I uczestniczą w innowacji pedagogicznej - CZYTAM, BO WARTO. W jej ramach realizowany był projekt czytelniczy na bazie lektury "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały dzieje kolejnych skarpetek, same wymyślały przygody dla jedenastej skarpetki. Uczniowie klasy I ilustrowali wydarzenia z lektury i wykonali z nich album.
Poprzez zajęcia zachęcamy dzieci do samodzielnego sięgania po książki.
2 Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Społeczność Szkoły Podstawowej w Złochowicach włączyła się również do tej kampanii. Uczniowie młodsi i starsi założyli w tym dniu ubrania w kolorze niebieskim. Starsi uczniowie uczestniczyli w pogadankach rozwijających wiedzę na temat autyzmu. Młodsi wykonywali pracę plastyczna i uczestniczyli w zabawach ruchowych.
Uczniowie klasy IV uczestniczący w zajęciach rozwijających zainteresowania przyrodnicze przygotowali pokaz doświadczeń chemicznych dla swych młodszych kolegów z klasy III. Uczniowie klasy IV zapoznali uczniów z działaniem mikroskopu, uczniowie klasy III mogli dokonywać obserwacji mikroskopowych oraz zapoznali się z modelami biologicznymi znajdującymi się w pracowni przyrodniczej.
Powered by aSc EduPage