• ENGLISH SPECIAL DAYS

• Innowacja pedagogiczna English Special Days realizowana była w grupie przedszkolaków 6-letnich z grupy Słoneczka w Kubusiowym Przedszkolu w Szkole Podstawowej im. J. Tuwima w Złochowicach. Metoda innowacyjna oparta była na ogólnopolskim projekcie edukacyjnym English Special Days.

Założeniem innowacji było przede wszystkim nabywanie przez dzieci umiejętności komunikacyjnych. Stworzenie dzieciom odpowiednich warunków sprzyjających przyswajaniu języka w latach najmłodszych wymaga zaangażowania ich w poznawanie nowych rzeczy, wykorzystania różnych form aktywności. Takie możliwości stwarzała realizacja innowacji, której celem było wprowadzenie tematyki świąt nietypowych. Realizacja zaproponowanych zajęć zakładała zapoznanie się z elementami tradycji krajów anglojęzycznych, ale także wyjątkowych, nietypowych dni i świąt obchodzonych w naszym kraju. Każde zrealizowane zajęcia były możliwością do świetnej zabawy, nauki piosenek, czytania książeczek, pracy z kartami obrazkowymi, prezentacjami, różnorodnymi grami i zabawami, w czasie których dzieciaki poznały słownictwo, zwroty i wyrażenia, zapoznały się z elementami kulturoznawstwa. Przedszkolaki nabyły wiele umiejętności w naturalny sposób, który równocześnie dał im wiele radości.

Realizacja innowacji obejmowała 12 zajęć dopasowanych do pór roku, miesięcy i obchodzonych w nich świąt i nietypowych dni, takich jak:

1. Dzień jesieni
          2. Dzień jabłka